خانه / کشت زعفران / پوساندن و فرآوری کود دامی

پوساندن و فرآوری کود دامی

پوساندن و فرآوری کود دامی

کود دامی نوعی کود حاصل از فضولات حیوانات اهلی مختلف است که در جهت اصلاح بافت و ساختار خاک و همچنین تغذیه گیاهان کاربرد دارد. از میان کودهای دامی، کود گاوی یکی از پر کاربردترین کودهاست که در کشت زعفران نیز کاربرد گسترده ای دارد. نتایج تحقیقات مختلف که در حال حاضر در جهت مقایسه کاربرد انواع کودهای دامی در مزارع زعفران صورت گرفته است نشان می دهد کود گاوی بیشترین تاثیر را در افزایش گل آوری زعفران موجب می شود.
معمولا به علت تغذیه دامها از علف های هرز طبیعتا بذور این گیاهان در فضولات حیوانات دیده میشود اما در صورت پوسیده بودن کودها و سرند نمودن مناسب کود، تا حد زیادی این مشکل برطرف می گردد.
کود تازه گاوی نه تنها باعث تقویت خاک نشده بلکه موجب کاهش نیتروژن خاک نیز میگردد زیرا برای پوسیده شدن از ازت خاک استفاده می کند و به این ترتیب خاک فقیرتر می شود.

برای سرعت بخشیدن به فرایند پوسیده شدن کود می توان از روش زیر استفاده کرد

برای پوساندن کود دامی، کود نپوسیده دامی را در چاله و یا روی زمین ریخته و به اندازه یک چهارم آن کاه و کلش اضافه میکنیم، وجود کاه و کلش موجب تسریع فرآیند تخمیر کود و تامین سلولوز مورد نیاز میکرو ارگانیسم ها می شود و به ازای هر تن کاه وکلش ۱۰۰تا۱۵۰کیلو اوره اضافه می نماییم سپس کودها را به صورت یکنواخت مخلوط و روی آن را به طور کامل با نایلون میپوشانیم این روش قادر است ظرف مدت چهار ماه کود را کامل پوسانده و قابل استفاده نماید.
پوسیدگی کود سبب می شود که از میزان بذر علفهای هرز و آلودگی به امراض و حشرات کاسته شود.

کود دامی علاوه بر تامین عناصر غذایی، سرشار از انواع میکرواورگانیسم ها و باکتری های مفید است که در متابولیسم گیاهان و تجزیه عناصر در خاک نقش کلیدی دارند این خصوصیت بویژه درخاکهای ایران که جمعیت میکرواورگانیسم ها بشدت کاهش یافته است به بخش زنده خاک کمک فراوانی خواهد کرد. بخش زیادی ازکودهای دامی را کربن الی تشکیل میدهد،کربن الی یکی از مهمترین مولفه های کلیدی در خاک است. کودهای دامی بسته به نوع دام وتغذیه و… منبع مناسبی برای تامین عناصر ماکرو و عناصر میکرو هستند.
در صورتیکه کودهای دامی بصورت صحیح و به صورت پوسیده استفاده شود نسبت به مصرف سایرکودها سلامت خاک تضمین و موجب بالا رفتن راندمان برداشت می شود.
باید توجه کرد که کود فراوری شده تا حدودی با کود پوسیده تفاوت دارد به طوریکه برای تهیه این کود علاوه بر پوسیده شدن در فرایند فرآوری بر حسب نیاز، درصدی از عناصر به کود دامی تزریق و کود دامی غنی سازی شده حاصل می شود در واقع به این طریق درصد عناصر به حد مورد نیاز رسانده می شود. در این روش با استریل با بخار میتوان قارچ ها وکنه ها و حتی بعضی بذور علف های هرز را از بین برد. با توجه به تفاوت قیمت کود دامی نپوسیده با کود فرآوری استفاده از روش پوساندن کود که در اینجا ذکر شد برای واحدهای تولیدی مقرون به صرفه به نظر می آید و به راحتی با استفاده از روش ذکر شده می توانیم کود پوسیده و مناسب کشت به دست آوریم.

درباره ی Reza

همچنین ببینید

مبارزه با علف های هرز در مزرعه زعفران

مبارزه با علف های هرز در مزرعه زعفران هر گیاهی که ناخواسته روییده شود و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *